English
 
به انبارهای عمومی و خدمات گمرکی ایران خوش آمدید. / ثبت نام کنید / ورود

اخبار

راه اندازی دستگاه «ریچ استاکر» در شرکت انبارهای عمومی البرز استان قزوین

راه اندازی دستگاه «ریچ استاکر» در شرکت انبارهای عمومی البرز استان قزوین
دستگاه ریچ استاکر(دستگاه تخصصی جا‌به‌جایی کانتینر) در محل شرکت انبارهای عمومی و خدمات گمرکی البرز قزوین راه اندازی و به بهره‌برداری رسید.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شرکت انبارهای عمومی و خدمات گمرکی ایران، در مراسمی با حضور سردار رستم‌علی رفیعی آتانی فرمانده سپاه صاحب الامر(عج) استان قزوین، مدیرکل استاندارد استان قزوین،  مدیرکل گمرگ استان قزوین، فرماندار شهرستان البرز، اعضای اتاق بازرگانی، هیات مدیره شرکت انبارهای عمومی و خدمات گمرکی البرز قزوین و دیگر مسئولان، دستگاه ریچ استاکر راه اندازی و به بهره‌برداری رسید.

«سعید سعیدی» مدیرعامل شرکت انبارهای عمومی و خدمات گمرکی البرز استان قزوین در حاشیه مراسم در گفت و گو با خبرنگار فارس، دستگاه ریچ استاکر را دستگاه تخصصی در گمرکات و بنادر بزرگ برای جا به جایی کانتینر معرفی کرد و گفت: این دستگاه که برای جابه جایی کانتینر است، ضمن افزایش امنیت و سرعت شرایط را برای بهره حداکثری از فضای موجود از طریق طبقاتی کردن چیدمان کانتینرها فراهم می‌آورد.

وی افزود: دستگاه مورد نظر تخصصی و گران بوده و به این دلیل ریسک وارد کردن و بهره برداری از این دستگاه پذیرفته نمی شود اما شرکت انبارهای عمومی و خدمات گمرکی البرز قزوین این ریسک را پذیرفته و دستگاه را به مبلغ حدود ۲۰۰ میلیارد ریال خریداری کرده است و قطعا خریداری این دستگاه برای استان درآمدزایی خوبی خواهد داشت.

سعیدی اضافه کرد: همچنین استفاده از این دستگاه می تواند ضریب ایمنی کارگاهی و محیطی را با توجه به موارد ایمنی لحاظ شده افزایش دهد و موجب افزایش حداقل ۲۰۰ درصد و حداکثر ۴۰۰ درصد ظرفیت عملیاتی در زمینه کانتینری با توجه به چینش طبقاتی شود.

وی خاطرنشان کرد: حفاظت از کانتینر و کالای داخل آن به جهت استاندارد بودن تخلیه و بارگیری با دستگاه، افزایش سرعت تخلیه و بارگیری نسبت به تخلیه و بارگیری با جرثقیل و افزایش تناژ تخلیه و بارگیری تا ۴۵ تن از مزایای دستگاه ریچ استاکر است.

گفتنی است؛ ریچ استاکر(Reach Stacker)، یکی از ماشین‌های صنعتی مخصوص حمل کانتینر است و بیشتر در ترمینال های کانتینری و اسکله ها، برای انجام عملیات تخلیه، بارگیری و جا به جایی کانتینرها مورد استفاده قرار می گیرد.


     

۲۵ آبان ۱۴۰۱ ۱۰:۰۱
تعداد کلیک: ۲۱۳

نظرات بینندگان

میانگین امتیاز کاربران: 0.0  (0 رای)

امتیاز:
 
نام فرستنده: *
پست الکترونیک:  
نظر: *
 
تعداد کاراکتر باقیمانده: 500